Jak przygotować się do samodzielnego życia?

Czuję że moje lenistwo jest spowodowane frustracją i niezadowoleniem z obecnego życia! Jestem w warunkach chronionych - mieszkaniu chronionym! Nie wiem co będzie, kiedy stąd wyjdę do samodzielnego życia! Jak ja się mogę do.niego przygotować? Przeszkadza mi w tym moje nadmierne krytykanctwo i perfekcjonizm oraz brak znajomości zasad rządzących tym światem. Jakie one są? Nje wierzę w to, że każdy mój krok ma sens! W rozwoju samodzielności nie pomaga mi też nerwica!

Dzień dobry,

Zadaje Pani dużo pytań na tym portalu, a realną pomoc ma Pani obok siebie - w postaci terapeutów z mieszkań chronionych.

Stoi Pani przed zadaniem usamodzielnienia się. Z punktu widzenia psychologicznego, to jeden z krytycznych momentów rozwojowych. Zatem jest zupełnie naturalne, że martwi się Pani, zadaje pytania, ma Pani dylematy. Dobrze mieć jakąś wizję, i w miarę realny plan na najbliższy okres po wyprowadzce np. z czego będzie Pani żyć lub jak mogłaby Pani z zadowoleniem spędzać popołudnia (lub choćby jedno popołudnie). A czy każdy krok ma sens? Cóż, aż tak doskonali to chyba nie jesteśmy :-)
Powodzenia i odwagi.

Dzień dobry, rozumiem, że ma pani kontakt z psychologami, terapeutami żyjąc w mieszkaniach chronionych. Zachęcam do rozmowy z nimi na ten temat. Pozdrawiam.