Jak przyjąć kolejną tabletkę, żeby zachować ochronę?

Chciałam zapytać, jeżeli zapomniałam wziąć tabletkę po 7 dniowej przerwie, czyli powinnam wziąć w poniedziałek o godz 20, a wzielam kolejnego dnia o 10, co powinnam zrobić w tej sytuacjj. Wziąć kolejna tabletkę o 20, czy już nie brać kolejnej tabletki i zostać przy 10 godzinie i pominąć jedna tabletkę?

Lek. Paweł Szadkowski

Decyzja należy do Pani, czy chce Pani zmienić dzień i godzinę przyjmowania tabletki, czy nie. Może Pani je przyjmować dalej o 20, zaczynać opakowanie w poniedziałek, ale proszę pamiętać, że minęło więcej niż 12 godzin, więc ochrona może być obniżona.