Jak przyspieszyć gojenie się otarcia?

Dien dobry, mam spore otarcie na posladku. Sczepienie od teca wykonane. Stosuje masc tribiotic od tygodnia. Rana bardo powoli sie goi. Czy jest jakis alternatyny lek/sposob aby pryspiesyc? Cytalem e alantoina pryspiesza. Bede wdiecny a pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest wskazane zastosowanie alantoiny.

Dzień dobry, wskazane jest stosowanie preparatów o działaniu regeneracyjnym zawierające np. EGF - naskórkowy czynnik wzrostu. Ponadto substancje powinny wykazywać działanie ochronne i łagodzące - np. pantenol. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.