Jak przyspieszyć metabolizm na diecie?

Jak schudnąć, aby potem nie pojawił się efekt jojo? I przede wszystkim, jaka powinna być moja dieta, abym później nie musiała cały czas na niej być? Zaczęłam dietę tydzień temu, jest bez zmian, boję się, że może mam słaby metabolizm i nie uda mi się schudnąć... ;( Co wtedy zrobić, aby przemiana materii stała się szybsza? Pozdrawiam ;)
ponad rok temu

Witam!

Metabolizm "podkręci":
- systematyczna aktywność fizyczna (przyczyniająca się do rozwoju tkanki mięśniowej),
- wypijanie niegazowanej wody mineralnej,
- stosowanie przypraw: kminku, kolendry, majeranku, ogórecznika, selera czy ruty.

Zasady, które podałam, odnoszą się do zdrowego stylu żywienia, który może towarzyszyć Ci przez całe życie. To tak naprawdę nie jest dieta, lecz nowy sposób ożywiania.

Jeśli zadbasz o odpowiednią (minimum 30-minutową) dawkę ruchu dziennie, nie powinnaś obawiać się efektu jo-jo.

Pozdrawiam