Jak przyspieszyć odzyskanie sprawności dłoni?

Przewróciłem się z dużą siłą na rowerze podczas zjazdu po ubitej ziemi w bike parku i niefortunnie podparłem się prawą dłonią tak, że uderzyłem zgiętymi palcami. Od tamtego momentu czuję ból przy prostowaniu i zginaniu palców 3,4,5 (licząc od strony kciuka). Nie mogę ich do końca wyprostować ani zgiąć. Ból występuje zarówno w stawach śródręczno-paliczkowych jak i międzypaliczkowych bliższych. Palce stały się grubsze od spodu (szczególnie paliczki środkowe). Po 12h poszedłem na pogotowie. Wykonali mi RTG. Lekarz stwierdził, że doszło jedynie do stłuczenia i założył mi bandaż (obejmuje całą dłoń, ale stawów międzypaliczkowych nie usztywnił). Niepokoi mnie jednak obrzęk i ból przy zginaniu/prostowaniu palców. Pracuję przy komputerze, poza tym chcę jak najszybciej powrócić na rower. Zdjęcia RTG oraz obrzęk: https://photos.app.goo.gl/GTkoCXy48pG9kE1T8 Czy zdjęcia RTG, jakie wykonano, były wystarczające do postawienia diagnozy i wykluczenia poważniejszych urazów? Jak przyspieszyć odzyskanie sprawności dłoni?

Zdjęcia w dwóch projekcjach są zazwyczaj wystarczające do oceny ciągłości kości. Zaburzenie ruchomości stawów może wynikać z obrzęku tkanek, proponuję poczekać na zejście obrzęku i wtedy ocenić sprawność dłoni. Pozdrawiam.