Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przytyć tylko 3 kg po rygorystycznej diecie?

Witam, mam na imię Kaśka, mam 15 lat i od 11 miesięcy stosuję bardzo okrutną dietę. Pisałam już o swoim problemie tutaj http://portal.abczdrowie.pl/pytania/co-i-jak-powinnam-jesc-aby-byc-zdrowa-i-utrzymac-wage, więc nie chcę się powtarzać. Postanowiłam przytyć, gdyż zdałam sobie sprawę, jak wiele mi grozi. Chciałam przytyć 3 kg, aby wszystko wróciło do normy. Problem w tym, że bardzo się boję, że będę wyglądać grubo i wszyscy będą mówić, że jestem słaba, bo znów przytyłam. Nawet jeśli przezwyciężę ten strach, to co zrobić, żeby przytyć tylko 3 kg i w jakim czasie to osiągnąć? Proszę również o wskazówki związane z tym, jak jeść. Za kilka dni udaję się do psychiatry, który stwierdzi, czy jestem chora na anoreksję. Nie mam niedowagi, ale wiem, że muszę przytyć. Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc - nie mogę zwlekać.
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Dieta eskimosów a choroby serca

Witam ciepło!

Zapotrzebowanie energetyczne dla dziewcząt w Twoim wieku (przy umiarkowanej aktywności fizycznej) kształtuje się na poziomie 2400 kcal. Do takiej kaloryczności powinnaś dążyć.

Sposób, w jaki możesz przybrać na masie, w dużej mierze zależy od obecnego stylu żywienia, Twojej obecnej masy ciała, wzrostu.
Najlepiej, jeśli podasz przykładowy jadłospis. Postaram się pomóc.

Pozdrawiam ciepło i życzę zdrowia!

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy