Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przytyć w krótkim czasie?

jestem szczupły chciałbym przytyc w krutkim czasie
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny

Osoby odchudzające się i cierpiące na cukrzycę powinny zwracać uwagę na indeks glikemiczny potraw. Co to jest? Jak to określić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o indeksie glikemicznym.

Witam,
przybranie na masie nie jest taką prosta sprawą. Potrzeba trochę czasu, aby przyrost masy ciała nastepował w sposób zdrowy. Przede wszystkim trzeba zwiększyć energetyczność naszych posiłków, z uwzględnieniem zasad zdrowego żywienia. Kaloryczność przyjmowanych posiłków powinna być uzależniona od płci, wieku, dotychczasowej masy ciała, a także wskaźnika aktywności fizycznej. Niestety nie ma podanych tutaj takich informacji. Powinien Pan udać się do dietetyka w celu ustalenia indywidualnego planu żywieniowego. Pozdrawiam, www.nvit.pl

0
Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław
39 poziom zaufania

Witam,
Najpierw powinien Pan dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje, czyli przeprowadzić podstawową diagnostykę, choćby wykluczyć infekcję pasożytniczą czy stany zapalne. Potem powinien Pan udać się do dobrego specjalisty uprawiającego medyczną dietetykę i w bezpieczny sposób podjąć się pracy w kierunku dożywienia organizmu, bo prawdopodobnie to główny Pana problem. W internecie za darmo nie dostanie Pan nic, co w BEZPIECZNY sposób mogło by Panu pomóc.
pozdrawiam i życzę sukcesów!

0

Witam,

Aby można kompletnie odpowiedziec na Pana pytanie potrzebne jest wiecej informacji dotyczących m.in. aktualnej masy ciała, wzrostu, aktywności w ciągu dnia i sposobu odżywiania. Na tej podstawie można wskazać Panu rady mogące pomóc przytyć.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Witam serdecznie,

Proces tycia u osoby z szybką przemianą materii nie jest łatwy, wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad: Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy