Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z arytmią w młodym wieku?

Witam. Od jakiegoś roku odczuwam arytmie, zawsze miałam wyższy puls - na holterze wynik średni 85 A najwyższy 143. Arytmie odczuwam różnie- są to przeskoki, kolatanie, nierownomierne bicie. Ale od pewnego czasu są to silne kolatania które trwają kilka sekund. W holterze nic takiego nie wyszło oprócz tachykardii, zero arytmii mimo że delikatną odczulam. Jedbak od kilku dni jest coraz gorzej. Byłam u kardiologa mialam robione ekg nic nie wyszło. Echo serca mialam robione rok temu też było wszystko ok. Potas mam w normie z - 4.9 A norma jest do 5.15. Wszystkie badania mam dobre oprócz wit D którą jest ciut niska - 34. Dodam że mam zdiagnozowana nerwice. Nie męczę się psychotropami próbuje sama z tegk wyjść. Czy te kolatania mogą oznaczać jakas poważna arytmie? Czy jeżeli nic nie wyszło na holterze to znaczy że jest ok ?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Czym jest kardiowerter-defibrylator?

Pacjenci, u których występują groźne dla życia arytmie (tachyarytmie), mogą zostać poddani zabiegowi wszczepienia kardiowertera-defibrylatora. O tym, co to jest i czym różni się od stymulatora serca, opowiada prof. Andrzej Biederman.

Marek Kubiszewski Psychiatra
60 poziom zaufania

"Zwykła tabletka na sen nie pomaga"... Nie ma zwykłych i niezwykłych tabletek. Nie należy na własną rękę zażywać przypadkowych tabletek przy uporczywej bezsenności. Trzeba jak najszybciej zwrócić się do psychiatry.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy