Jak radzić sobie z brakiem orgazmu pochwowego?

Jestem ze swoim partnerem ponad 3lata I niestety przez caly ten okres nie udalo mi sie osiagnac orgazmu pochwowego podczas stosunku. Dlugi czas myslalam ze po prostu nie jestem w stanie takowego osiagnac. Jakis czas temu zakupilam wibrator I odkrylam ze 90% razy udaje mi sie osiagnac orgazm pochwowy. Co moze byc przyczyna ze nie moge go osiagnac z partnerem?

Witam.
Z pewnością powinna Pani przede wszystkim porozmawiać o tym ze swoim partnerem. Dobra wiadomość jest taka, że fizjologicznie jest Pani zdolna do uzyskania orgazmu i że potrafi Pani go osiągnąć. Wibracje to bardzo silna stymulacja, a więc osiągniecie orgazmu w ten sposób może być dużo łatwiejsze. Rozeznanie przyczyn wymagałoby pogłębionego wywiadu. Być może przedefiniowania będzie wymagała kwestia techniczna tego w jaki sposób przebiega państwa współżycie, dobranie odpowiedniej pozycji które umożliwią również dodatkową stymulację łechtaczki podczas stosunku. Znając swoje ciało i swoje potrzeby, to Pani słowa będą najlepszą wskazówką dla partnera, jakiej stymulacji Pani potrzebuje i co sprawia Pani największą przyjemność. Inna kwestia to psychologiczny aspekt relacji. Rozumiem że uzyskuje Pani orgazm podczas masturbacji, nie wspomniała Pani jednak czy w ogóle jest Pani w stanie przeżywać orgazm z partnerem podczas zbliżeń np. poprzez seks oralny czy też stymulację łechtaczki. Sam seks, jak również możliwość doświadczenia przyjemności i orgazmu w parze, to sytuacja która wymaga zaufania do partnera, doświadczenia zależności i dużej bliskości. Warto zastanowić się również nad sferą emocjonalną w związku.