Jak radzić sobie z ciągłym katarem?

Witam, Mam pytanie od dłuższego czasu mam problem z katarem. Mam cały czas zapchany nos i (niewielkie) trudności z oddychaniem z tego powodu , szczególnie w nocy. Nie mam żadnych innych objawów. Jak można sobie z tym poradzić? Próbowałam preparatów aptecznych w spray, ale nie wiele pomogły.

Proszę skonsultować się z lekarzem, bardzo prawdopodobne, ze katar jest skutkiem przewlekłego zapalenia zatok i/lib alergii. Wymaga to włączenia odpowiedniego leczenia. Przewlekłe, niekontrolowane stosowanie niektórych ogólnodostępnych preparatów może nasilać dotychczas występujące objawy.