Jak radzić sobie z desperacją?

Jak sobie pomóc,kiedy człowiek zaczyna odnosić wrażenie,że staje się złym człowiekiem,że stacza się na dno, robi rzeczy,które zawsze uważał za złe i które tępił u innych,kiedy zaczynają nim kierować żądze (potrzeby seksualne, nie namiętność),nie umie wziąć do końca odpowiedzialności za swoje i czyjeś uczucia?Zaczyna popadać w coraz głębszą rozpacz,desperację.Już sam nie wie,ani kim jestem,ani czego tak naprawdę chce. Chciałaby zasnąć,to przespać, przespać ten ból psych.,nie staczać się dalej...

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, która być może zakończy się decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.