Jak radzić sobie z długami partnera?

2 lata spotyka sie z partnerem mamy syna 8 mies .nagle dowiedzialam sie ze on ma mase długów w banku z wyplaty nie zostaje mu nic i potrAFI nadal zaciagac niewielkie dlugi poto zeby czasem sprawic mi prezent .on bardzo mnie kocha,mowi ze wyjdzie z dlugów bo chce ze mna zamieszkac ,jego tata tez robil dlugi az sie powiesil bo nie dal rady.czy zerwac z nim kontakt??czy jest sens byc razem?bardzo go kocham

Dzień dobry!

Sytuacja jest niebezpieczna i, tak samo jak np. w sytuacji uzależnienia, wymaga specjalistycznej pomocy. Partner powinien zgłosić się do psychologa, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Terapia będzie możliwością do zrozumienia przyczyn i mechanizmu swojej skłonności do zaciągania pożyczek - oraz zaplanowania racjonalnego i realnego wyjścia z tej sytuacji.

Pozdrawiam!

Witam. Warto skłonić partnera, aby udał się po pomoc do Poradni Leczenia Uzależnień (od alkoholu, narkotyków, komputerów, itp) . Oferowana jest tam pomoc na NFZ, czyli za darmo. Powodzenia