Jak radzić sobie z fobią społeczną u 25-letniej osoby?

Mam pytanie jak wygląda leczenie fobia społecznej? Czy idzie fobie wyleczyć???

Lęk pojawiający się w sytuacji społecznej, generuje objawy somatyczne i emocjonalne, utrudnia tym samym codzienne funkcjonowanie. By przerwać to "błędne koło",powstawania objawów i lęku - skuteczną drogą postępowania jest psychoterapia i farmakoterapia (leki przeciwdepresyjne).
W leczeniu tego typu zaburzenia, zalecana jest terapia behawioralno-poznawcza, skierowana na stopniowe oswajanie z bodźcem wywołującym lęk.
Terapia związana jest z identyfikowaniem myśli i zachowań (funkcjonujących na zasadzie błędnego koła), podtrzymującego fobię społeczną a następnie stopniowe eliminowanie ich z codziennego życia.Terapia ta pozwala weryfikować przekonania i stwarza dobre warunki do powstawania bardziej funkcjonalnych zachowań.
Wyniki badań naukowych, potwierdzają efektywność tego sposobu leczenia.Każdy pacjent jest inny, wymaga indywidualnego podejścia, jednak leczenie jest skuteczne i eliminuje lęk utrudniający codzienną aktywność.

Szanowna Pani, fobia społeczna to nic strasznego. Psychoterapia daje świetne efekty, szczególnie jeśli ma ona charakter holistyczny tzn oprócz pracy nad umysłem (schematami myślenia) dotyka również ciała (np. praca z oddechem, praca z ciałem). Gorąco zachęcam Panią do skorzystania z terapii, bo szkoda życia na fobie. Mogę rekomendować świetny gabinet w Poznaniu: http://www.integratywna.pl/

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski

Witam serdecznie,

potwierdzam wypowiedzi poprzednich ekspertów. Jak najbardziej fobie społeczną można wyleczyć. Najlepszą z obecnych metod jest psychoterapia poznawczo-behawioralna, przy wsparciu lekami.
Proszę szukać specjalisty pracującego w tym nurcie psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl