Jak radzić sobie z mocno obniżonym nastrojem?

Witam mam 25 lat zawsze byłam osobą radosna szczęśliwa nic mi nie brakowało. Od dwóch lat niestety zmieniło się to. Nie wiem jeszcze czy to jest problem. Często jestem smutna często płacze bardzo często ale tylko wtedy kiedy nikt nie patrzy zawsze kiedy ktoś zapyta czy jest u mnie wszystko w porządku kłamie ...bo nie chce nikogo martwic że jest inaczej. Jestem bardzo nerwowa wszystko dookoła mnie denerwuje i później płacze wszyskiego się boje. Mój parter ciągle uważa że w naszym związku wszyskto jest moja wina co by się nie działo to ja jestem winna. Zawsze jak chce wytłumaczyć że wina jest po obu stronach ale i tak zawsze to ja. Nie wiem dobija mnie to że ciągle gra i gra po nocach cały dzień i nie wiem czy wolę to czy się kłócić. Proszę mi powiedzieć dlaczego mogę tak się czuć nie chce iść do psychologa boje się że mnie wyśmieje.
KOBIETA, 26 LAT 9 miesięcy temu

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki styl życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?

Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną ludzkiej psychiki

na stres, lęk, przeżywane emocje, czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.

Nikt nie płacze bez powodu.

Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości.

Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjno - lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni

Pani życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń...

Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną, wypracować umiejętności

radzenia sobie ze stresem, z emocjami, a także uporać się z pozostałymi problemami.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/