Jak radzić sobie z nadmierną potliwością całego ciała?

Witam. Mój problem polega na tym, iż po ciąży moje ciało zaczęło się pocić aż za bardzo. Najbardziej skory głowy. Włosy mam aż cale mokre a po twarzy czuje jak spływa mi pot. Dzieje sięgał nawet gdy leżę i nic nie robię. Proszę i poradzić robić ?

Lek. Paweł Szadkowski

Większość przypadków nadmiernej potliwości ma charakter pierwotny, tzn. że nie są objawem żadnej choroby. Wśród chorób, które mogą objawiać się nadmierną potliwością, należy natomiast wymienić: otyłość, cukrzycę, nadczynność tarczycy, choroby hematologiczne i przewlekłe infekcje. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ew. pokierowania dalszą diagnostyką. Może pani również skonsultować się z lekarzem dermatologiem.