Jak radzić sobie z nadmiernym owłosieniem?

Witam. Kobieta, 20 lat. Mam dość krępujący problem, ponieważ chodzi o owłosienie w miejscach takich jak brzuch lub obok sutków (pojedyncze czarne włoski). Wiem, ze ma to związek z hormonami, jednak nie wiem od jakich badań zacząć, gdzie się udać itd. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę udać się do ginekologa, gdyż w takim przypadku warto jest zbadać narządy rodne. Lekarz zaleci, jakie badania należy wykonać. Najczęściej oznacza się estradiol, DHEA-S, testosteron, prolaktynę, TSH.