Jak radzić sobie z nerwicą i problemami ze snem?

Witam chciałabym dowiedzieć się co jest dobre na nerwicę która mam w sobie co mozna pić zeby noce byly spokojne

Dzień dobry,

Najlepiej podjąć się LECZENIA nerwicy - gdzie podstawową metodą pozostaje psychoterapia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam,

jeśli cierpi Pani na nerwicę to najlepiej zgłosić się do lekarza psychiatry, który zaproponuje leczenie farmakologiczne. Może Pani też zacząć od psychoterapii, która może okazać się równie skuteczna. Spokojne zasypianie wspomaga szklanka mleka wypita na wieczór, aktywność fizyczna w ciągu dnia i lekki posiłek na dwie godziny przed zaśnięciem.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Moim zdaniem skutecznym sposobem uporania się z problemami nerwicowymi jest psychoterapia. Obejmuje cykl spotkań odbywających się regularnie z tym samym psychoterapeutą, z reguły raz lub dwa razy w tygodniu. Psychoterapia może mieć charakter krótkoterminowy lub długoterminowy. Czas trwania psychoterapii zależy od rodzaju i stopnia nasilenia problemów wnoszonych przez pacjenta. Proces psychoterapeutyczny umożliwia zrozumienie przyczyny i rozwiązanie problemów.

Pozdrawiam!
Karolina Drelich

Witam, najlepsze na nerwice jest jej leczenie zarówno psychiatryczne jak i psychologiczne i do tego zachęcam. Natomiast melisa, szklanka ciepłego mleka lub słabej herbaty przed snem nie zaszkodzi. Pozdrawiam serdecznie