Jak radzić sobie z niepokojem w ciąży?

Mam pewien problem. Jestem w ciąży 17tydzien 1 dzień. Jestem po jednym poronieniu i przy tej ciąży odczuwam cały czas strach o dziecko. Cały czas się boje ze dziecku coś jest albo ze poronie. Co zrobić by przestać już tak myśleć. Do końca ciąży jeszcze tyle czasu i mam wrażenie ze prędzej zwariuje z tego niepokoju

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety w okresie ciąży nie zaleca się stosowania leków przeciwlękowych, jeśli jest się w stanie obyć bez nich. Dobrą decyzją może być rozmowa z psychologiem. 17 tydzień jest to już II trymestr, a poronienia najczęściej zdarzają się w I trymestrze, najlepiej, gdyby Pani starała się próbować racjonalizować swoje lęki. Proszę też nie trzymać wszystkiego w sobie, tylko porozmawiać o tym z mężem, czy przyjaciółkami.