Jak radzić sobie z nieśmiałością?

Dzień dobry. Jak pokonać nieśmiałość? Brakuje mi odwagi i pewności siebie. W jaki sposób zmienić swoje nastawienie na optymistyczne ? Moje dotychczasowe spotkania z psychologiem nie przyniosły pożądanego efektu. Pani psycholog powiedziała że nie jest mi w stanie pomóc...

Witaj,
być może nie masz motywacji,by tę odwagę pielęgnować ,jak również kontakt z psychologiem był tylko sposobem na podtrzymanie relacji ,w której nie musiałas być inna.Zachęcam jednak do kontynuowania tego rodzaju pomocy,ale u lepszego specjalisty,dzięki któremu sama odkryjesz gotowośc "odcięcia się"od opiekuna.On zaś pozwoli C być przy sobie tak długo,jak potrzebujesz.Tak to działa.
Pozdrawiam.