Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z niską samooceną?

Witam. Moim problemem jest ti, że czuję się beznadziejnie z sobą. Nie widzę ani jednej dobrej cechy w sobie, nieważne jak bardzo się staram to i tak zawodze (przykład - rok ciężkiej nauki, mimo to średnia nie zadawala mnie). To uczucie przytłacza mnie. Co powinnam zrobić? próbowałam zmian, wychodzić więcej do ludzi, jednak po każdym spotkaniu czuję się tak samo gorsza od innych. Czasami myślę, że najlepiej byloby gdybym zniknęła z ziemi.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Wpływ depresji na życie seksualne

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy depresją a życiem seksualnym.

Dzień Dobry,

obniżona samoocena jest przyczyną wielu trudności w życiu. Samemu jest trudno sobie poradzić z tym problemem. Sugeruję konsultację z psychoterapeutą.

0

Dzień dobry,

Najlepiej jak Pani skorzysta z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, na osobistej konsultacji (w Por.Zdrowia Psych./Por.psychologicznej lub prywatnie).

0

Dzień dobry!

Problem niskiej samooceny, krytycznego oceniania siebie, niezadowolenia ze swojego życia, oczekiwań zazwyczaj jest głębszy i bardziej złożony, wiąże się z okresem dzieciństwa, relacjami z najbliższymi, atmosferą domu rodzinnego itp., stąd praca nad sobą może wiązać się z dłuższym kontaktem psychoterapeutycznym. Polecam wybranie się poradni psychologicznej w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy