Jak radzić sobie z pesymistycznym usposobieniem?

Jak przestać się martwić i zacząć żyć? martwię się i zamartwiam,że będę bezdomnym bez rodziców i nikt mi nie pomoże,mam 25 lat zniszczono mi życie terapie mi nie pomagają,jestem prześladowany,psychologowie też mi nie pomagają,miałem 4 razy myśli samobójcze,życie jest złe, w dodatku jestem samotny,bez przyjaciół,dziewczyny,bez pieniędzy,wolno się uczę, nie cieszę się z życia, jestem pesymistą :(

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pana dolegliwości i zaproponować stosowne leczenie.

Szanowny Pani warto udać się do neurologa, poprosić o skierowanie na badanie EEG, warto sprawdzić czy Pana usposobienie nie jest wynikiem zburzeń pracy fal mózgowych.

Dzień dobry!
to ,że ma pan myśli tego typu jest udziałem wielu ludzi, natomiast jak pan sobie radzi , to już jest pana udziałem. Jeśli psycholog , jeden czy drugi nie pomoże należy szukać dalej, a to o czym pan pisze -"w dodatku jestem samotny,bez przyjaciół,dziewczyny,bez pieniędzy,wolno się uczę, nie cieszę się z życia, jestem pesymistą :( " - można zmienić. Proszę poszukać psychologa z terapii RTZ w swoim otoczeniu lub umówić się on- line. Powodzenia

Dzień dobry!

Drogą zmiany cech swojej osobowości jest właśnie psychoterapia. Zachęcam do refleksji, z jakich powodów nie okazała się ona dla Pana skuteczna, co mogłoby się zmienić, czego oczekiwałby Pan od terapii, aby jej efektywność była lepsza.

Warto także skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!