Jak radzić sobie z porzuceniem?

Odszedł ode mnie chłopak po 5 latach , straciłam chęć do życia . Mimo ze odszedł pisze ze mnie nie kocha nie chce byc ze mna i ze nawet ma kogos to zaprosza mnie do siebie pisze dzwoni sypia ze mna a ja cieszę sie mimo ze potrafi sie tez złe odzywać do mnie używając wylgaryzmow . Zaznaczę ze jest uzależniony od marichuany .W związku ciagle zdradzał mnie lekceważył robil co chciał a ja nie mogłam nic mimo to nie moge znieść ze odszedł . Psycholog nie pomaga mi płacz , rodzice ,znajomi NIC

Witam, była Pani w długim związku z chłopakiem. Odszedł a Pani nie może tego znieść. Trudno pogodzić się ze stratą. Koszysta Pani z pomocy psychologa ale nie widzi szybkich efektów. Dochodzenie do siebie po rozstaniu to dłuższy proces, wymaga czasu. Rozumiem że jest Pani trudno, tym bardziej że związek nie zakończył się dla Pani całkowicie. Były partner mimo że powtarza że Pani już nie kocha, jest z kimś innym, wciąż wykorzystuje Panią i jej przywiązanie. Proszę sobie dać czas, porozmawiać ze swoim psychologiem, zadbać o siebie, spotykać się ze znajomymi, relaksacji. Zastanowić się, czy utrzymywanie wciąż kontaktów z chłopakiem nie utrudnia Pani powrotu do równowagi. Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Każde rozstanie jest jak żałoba, która ma swoje etapy. Potrzebny jest do tego czas. U Pani żałoba nie może się rozpocząć, bo były chłopak utrzymuje z panią kontakt, który rodzi nadzieje. Pisząc, że kocha, zapraszając do siebie i sypiając z Panią tworzy złudzenie związku. Być może, z racji jego uzależnienia, Pani relacja z nim nosi znamiona współuzależnienia - mimo, iż źle Panią traktował w związku i robi to nadal (poprzez informację, że ma kogoś, nie kocha Pani a jednak sypiając z Panią, pisząc itd.) to chce Pani z nim być. W takiej sytuacji mogę polecić terapię u psychologa. W jej efekcie odbuduje Pani poczucie własnej wartości, wsłucha się w swoje potrzeby i będzie potrafiła Pani o siebie zadbać, choćby unikając sytuacji, w której będzie Pani wykorzystywana.