Jak radzić sobie z powstawaniem wyprysków na twarzy?

Dzień dobry! Mam problem dotyczący skóry twarzy. W ostatnim czasie mimo tej samej, sprawdzonej pielęgnacji na mojej twarzy zaczęły tworzyć się liczne wypryski, pojawiły się zanieczyszczone pory oraz znaczne przetłuszczanie się skóry. Problem nie ustępował, postanowiłam więc kupić kosmetyki do pielęgnacji odpowiednie do sytuacji (żel do mycia twarzy oczyszczająco-seboregulujący

Dzień dobry, w takim przypadku warto rozważyć wdrożenie zabiegów kosmetycznych połączonych z odpowiednią pielęgnacją domową. Pisząc o zabiegach kosmetycznych mam na myśli np. serię peelingów chemicznych, mikrodermabrazję, lasery frakcyjne oraz szereg innych procedur wywołujących efekt złuszczenia martwego naskórka. Terapia gabinetowa powinna zostać uzupełniona odpowiednią pielęgnacją domową. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednich kosmetykach, które z jednej strony nie będą nadmiernie wysuszać skóry, a z drugiej nie powinny jej dodatkowo "zapychać". Unikać należy ciężkich kremów o oleistych konsystencjach, które potrafią nasilać problem zaskórników. W pierwszej kolejności sugerowałabym konsultację ze specjalistą, który obejrzy Pani problem i będzie w stanie zaproponować najodpowiedniejsze dla Pani rozwiązanie. Warto rozważyć również badania hormonalne, których rozregulowanie może być przyczyną istniejącego problemu. W razie ewentualnych pytań, pozostaję do Pani dyspozycji. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.