Jak radzić sobie z rozstępami w wieku 23 lat?

Witam, mimo tego ,ze jestem osba szczupla to dwa lata temu na posladach pojawily mi sie biale rozstepy. Z czasem na calym ciele, udach, piersiach, nogach. Skad one sie biora i co zrobic zeby nie bylo ich wiecej? Czy powinnam zrobic jakies badania skory, do jakiego lekarza sie udac, jak dbac o skore?

Witam, prosze udac się do dermatologa, który zbada stan Pani skóry. Niestety za powstawanie rozstępów w dużej mierze odpowiadają predyspozycje genetyczne. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą pomóc zniwelować niechciane defekty na skórze.

Dzień dobry, ponadto w celu zapobiegania dalszemu pojawianiu się rozstępów można rozważyć zabiegi z użyciem fali radiowej mającej za zadanie zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Powstałe już rozstępy można redukować przy użyciu ablacyjnego lasera frakcyjnego czy też mezoterapii mikroigłowej Dermapen - zależnie od wielkości i głębokości problemu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.