Jak radzić sobie z tą uciążliwą fobią?

Dzień dobry. Jak sobie radzić z fobią (?) dotyczącą suchych dłoni? Nie wiem jak to dokładnie opisać. Na samą myśl, że mam dotknąć np kartonu mam ciarki. To samo z papierem toaletowym czy ręcznikami papierowymi. Ta suchość połączona jest z kłuciem w zębach. Wystarczy że ręcę mam minimalnie suche i odczuwam to na całym ciele, zębach. Zużywam codziennie dwa kremy do rąk. To jest dla mnie takie głupie, że aż wstyd lekarza pytać. Ale jest to bardzo uciążliwe, czasem płaczę bo jest to tak bardzo nieprzyjemne uczucie.

Dzień dobry.

Najwyższy czas spotkać się z psychologiem/psychoterapeutą który na stacjonarnej wizycie zapozna się z objawami i zaleci odpowiednie zalecenia.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów, proszę wziąć pod uwagę za każda rozpoznana fobia potencjalnie całkowicie uleczalna w procesie psychoterapeutycznym - gruntowne poznanie przyczyn powstania fobii ( najczęściej w procesie warunkowania klasycznego i instrumentalnego ) sprawia, że w ich leczeniu świetnie sprawdzają się metody psychoterapii behawioralnej i poznawczo - behawioralnej a więc warto z korzystać z wisyty stacjonarnej na którą zapraszam do psychologa/psychoterapeuty lub psychologa klinicznego.

Pozdrawiam