Jak radzić sobie z wydarzeniami z przeszłości?

Chciałbym spytać czy istnieje jakaś forma wybiorczej hipnozy, bądź inny sposób pozwalający zapomnieć o przykrych wydarzeniach z przeszłości. Od lat zmagam się z problemem polegającym na tym , że za każdym razem gdy w moim życiu dzieje się coś złego czy mam poprostu zwykły dołek w mojej głowie od razu pojawiają się wspomnienia dotyczące osoby , która w przeszłości była dla mnie źródłem wielu problemów i zmartwień i bardzo zanizyla swoim traktowaniem mnie moją samoocene i pewność siebie. Szczerze mówiąc nienawidzę tej osoby i każde wspomnienie przykrych chwil z nią związanych w czasie gdy miewam rozterki egzystencjalne doprowadza mnie do lęku i ogromnego zdenerwowania.

Mgr Aneta Dom Psychologia

Dzień Dobry,

Przykre doświadczenia z przeszłości obniżają jakość Pana życia i są powodem doświadczania trudniejszych emocji, takich jak lęk i silne zdenerwowanie.

Niestety nie można po prostu zapomnieć danych wydarzeń. Można jednak znacznie poprawić swoje samopoczucie i funkcjonowanie, mimo posiadania nieprzyjemnych wspomnień. Zachęcam Pana do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą, w celu dokładniejszego omówienia zgłaszanych trudności i dobrania odpowiedniej metody wsparcia.

Życzę wszystkiego dobrego.