Jak radzić sobie z wysychającą skórą?

Kiedyś często myłem się w gorącej wodzie. Teraz myje się w normalnej, ale jako, że ćwicze to myje się po 2 razy dziennie i cały czas mam problem z wysychającą skórą. Czy problem zniknie gdy będę mył się tylko raz dziennie w letniej/zimnej wodzie? Czy może wskazane jest używanie jakichś kremów do suchej skóry?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto zacząć od zmiany kąpieli i balsamu nawilżającego. W razie braku poprawy najlepiej skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Witam wskazane jest używanie do ciała balsamów 1x na dzień i kremu nawilżającego do twarzy. Warto również 1x w tygodniu wykonac peeling skóry. Jeśli to nie pomoże wtedy należy zgłosić się na konsultację do dermatologa.