Jak radzić sobie ze strachem przed przyjęciem leków?

witam, musze brać leki takie jak Escitalopram20mg 1 raz dziennie, ketler 100mg i absenor 2 razy dziennie po 300mg, obawiam się czy to nie jest trochę za dużo jak dla mnie? i przez to mam wielki strach żeby nie brac tych lekow, lecze się na nerwice lękową. co mam zrobić żeby przełamać ten strach??

Lek. Paweł Szadkowski

Najważniejsze jest zaufanie do lekarza, który Panu przepisał te leki. Musi Pan postarać się uwierzyć, że jest to specjalista, który ma dużą wiedzę i doświadczenie i nie chce Panu zaszkodzić, chce pomóc. Dawki leków są dostosowane do Pańskich dolegliwości, jeśli będzie się Pan po nich źle czuł, lekarz prowadzący dokona modyfikacji.