Jak regulować miesiączkę?

Stosuję doustną antykoncepcję (F****). Zbliżają się wakacje, a czas miesiączkowania wypada właśnie wtedy, kiedy urlop. W jaki sposób mogę opóźnić lub przyspieszyć krwawienie i czy to nie będzie wiązało się z koniecznością stosowania dodatkowej metody antykoncepcji?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Może Pani przyjąć dwa opakowania tabletek z rzędu (nie robiąc 7-dniowej przerwy) lub przyjąć, bez przerwy, o kilka- kilkanaście tabletek więcej niż ta liczba, która zawarta jest w jednym opakowaniu. W ten sposób możliwe jest przesunięcie krwawienia z odstawienia. Nie musi Pani stosować dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Pozdrawiam serdecznie!