Jak rozłożyć aktywność fizyczną w tygodniu aby schudnąć najwięcej?

Mam 12 lat, 160 cm wzrostu i ważę 68 kg. Nie ruszam się zbyt dużo i raczej prowadzę siedzący tryb życia. Niedawno stosowałam program Aerobiczna Szóstka Weidera i udało mi się zrzucić prawie 5 cm z talii po trzech tygodniach-później przerwałam stosowanie. W mojej rodzinie występuje nadwaga i otyłość. Mam alergię ale nie na produkty żywieniowe. Dzień powszedni: 7.10 - duża bułka z serkiem topionym+mleko lub kakao, dużo płatków kukurydzianych z jogurtem truskawkowym; 8.45 - 3 precle + woda mineralna, kanapka z Almette + woda; 10.15 - 2 parówki + herbata, jabłko, spaghetti z sosem, 2 mandarynki; 13.20 - makaron z serem i masłem + mleko (szklanka), zupka chińska; 15.30 - sok marchewkowy + 7 krówek, 4 pomidory, 2 brzoskwinie; 18.00 - kanapka z szynką + woda smakowa, batonik + słodka woda, 2 pomidory; 21.30 - kanapka z serem + mleko, kanapka z serkiem topionym lub pasztetem z kurcząt. Niedziela: 10.45 - rosół z makaronem; 13.00 - ziemniaki + kotlet schabowy + sałatka z ogórków i sok jabłko-mięta; 16.00 - resztki z obiadu; 18.00 - paluszki + sok. Chciałabym schudnąć 10 kg w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Jest zima więc wiem, że będzie trochę trudniej. Mam w domu bieżnię więc mogłabym biegać, ale nie lubię tego za bardzo. Lubię ćwiczenia na brzuch ale najbardziej chciałabym schudnąć w udach i biodrach a przede wszystkim w łydkach. Bardzo chciałabym też zrzucić ramiona, bo leja się i nie podoba mi się to bardzo. Nie mam stałego dostępu do jazdy na nartach, łyżwach. Mam psa więc mogę z nim chodzić na spacery. Proszę o pomoc w ułożeniu planu, kiedy przez ile godzin mogę rozłożyć aktywność fizyczną aby najszybciej schudnąć. Chodzę do szkoły. W poniedziałek mam dodatkowo szkołę muzyczną więc nie mam czasu żeby ćwiczyć, chyba że wieczorem. We wtorek mam trochę czasu pomiędzy 13:30 a 16:00. W środę mam wolny dzień od 13:00. W czwartek tak samo jak w środę. W piatek tak samo jak we wtorek. W sobotę mam wolne od godziny 12:00 i cała niedzielę wolną.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Ilość produktów, które zjadasz w ciągu dnia jest bardzo duża, w dodatku są to produkty bardzo kaloryczne i w wielu przypadkach tłuste.
Myślę, iż całkowita kaloryczność takiego przykładowego menu (z dnia powszedniego) przekracza Twoje zapotrzebowanie energetyczne.
Odnośnie ilości porcji poszczególnych produktów, które powinnaś zjadać, przeczytasz na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Produkty, które powinnaś wyeliminować to:
słodycze typu krówka oraz inne
serki topione
precle
zupki chińskie
wody smakowe
słodzone soki owocowe
masło dodawane do potraw (np. wspomnianego przez Ciebie makaronu)
batoniki
produkty typu pasztet.

W Twojej diecie koniecznie trzeba wprowadzić wiele modyfikacji, z tego też względu polecam Ci wizytę u dietetyka, który rozpisze przykładowe jadłospisy.
Porozmawiaj o problemie z rodzicami.

Odnośnie aktywności fizycznej, to każdego dnia powinnaś być "w ruchu".
Dzień zaczynałabym od lekkich 15 minutowych ćwiczeń (www.abccwiczenia.pl).
W ciągu dnia powinnaś spędzać 1-1,5 h aktywnie.
Możesz spacerować, uczęszczać na pływalnię, chodzić na bieżni, jeździć na rowerze.
Jeśli do tej pory nie byłaś aktywna, do takiego czasu powinnaś dochodzić stopniowo.
Najlepiej, jeśli w doborze ruchu pomoże Ci trener od zajęć W-F.
Jeśli w weekend masz więcej czasu, wybierz się z rodzicami na basen lub łyżwy.
Informuj ich o wszystkich działaniach i z nimi podejmuj wszelkie decyzje.

Pozdrawiam