Jak rozmawiać z mężem, który jest alkoholikiem?

Witam,mój mąż jest alkoholikiem? Alkohol od małego w jego domu.Imprezki,imieniny.Zamożna rodzina Mój mąż od kiedy go znam,zawsze jego picie nie wydawało mi sie normalne.Ale zawsze tłumaczył silną głową,takie geny. Jesli otwiera wino,wypija całe.Jesli kupuję butelkę wódki,wypija ją w kilka dni.Nie czeka do weekendu,pije praktycznie cały tydzien.Nie upija sie,ale męczy mnie to.Zawsze kieliszek w ręku,lub drineczek. Kiedy zrwacam mu uwagę,jest wieksza lub mniejsza kłótnia. Co zrobic?Jak rozmawiać?

Witam. Jeśli picie męża pani przeszkadza, to już jest jakiś problem- dla Pani. Można męża zgłosić na leczenie do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a oni zrobią dalej co trzeba.

Dzień dobry,

Proszę udać się do Poradni Leczenia Uzależnień - tam znajdzie Pani odpowiednią pomoc, i dla siebie, i dla męża.

Za niosące małe ryzyko zdrowotne dla mężczyzn uważa się spożycie do 4 standardowych dawek alkoholu dziennie ( 125 g wódki, 0,4 l wina, 2 duże piwa) najwyżej 5 razy w tygodniu. Jedna dawka to 25g wódki. Warto zapoznać siebie męża z takimi rzetelnym informacjami, żeby uspokoić siebie lub podjąć działania eliminujące problem.

Dzień dobry. Z Pani opisy wynika, że mąż ma problem z alkoholem (mniejszy lub większy) ale na pewno taki który z dużym prawdopodobieństwem będzie się nasilał. Jeżeli mąż twierdzi, że nie ma problemu nie powinien mieć żadnych oporów aby pójść do najbliższej poradni leczenia uzależnień i porozmawiać ze specjalistą który zdiagnozuje problem - proszę pójść z mężem. Pozdrawiam