Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozmawiać z mężem, który jest alkoholikiem?

Witam,mój mąż jest alkoholikiem? Alkohol od małego w jego domu.Imprezki,imieniny.Zamożna rodzina Mój mąż od kiedy go znam,zawsze jego picie nie wydawało mi sie normalne.Ale zawsze tłumaczył silną głową,takie geny. Jesli otwiera wino,wypija całe.Jesli kupuję butelkę wódki,wypija ją w kilka dni.Nie czeka do weekendu,pije praktycznie cały tydzien.Nie upija sie,ale męczy mnie to.Zawsze kieliszek w ręku,lub drineczek. Kiedy zrwacam mu uwagę,jest wieksza lub mniejsza kłótnia. Co zrobic?Jak rozmawiać?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Witam. Jeśli picie męża pani przeszkadza, to już jest jakiś problem- dla Pani. Można męża zgłosić na leczenie do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a oni zrobią dalej co trzeba.

0

Dzień dobry,

Proszę udać się do Poradni Leczenia Uzależnień - tam znajdzie Pani odpowiednią pomoc, i dla siebie, i dla męża.

0

Za niosące małe ryzyko zdrowotne dla mężczyzn uważa się spożycie do 4 standardowych dawek alkoholu dziennie ( 125 g wódki, 0,4 l wina, 2 duże piwa) najwyżej 5 razy w tygodniu. Jedna dawka to 25g wódki. Warto zapoznać siebie męża z takimi rzetelnym informacjami, żeby uspokoić siebie lub podjąć działania eliminujące problem.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0

Dzień dobry. Z Pani opisy wynika, że mąż ma problem z alkoholem (mniejszy lub większy) ale na pewno taki który z dużym prawdopodobieństwem będzie się nasilał. Jeżeli mąż twierdzi, że nie ma problemu nie powinien mieć żadnych oporów aby pójść do najbliższej poradni leczenia uzależnień i porozmawiać ze specjalistą który zdiagnozuje problem - proszę pójść z mężem. Pozdrawiam

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy