Jak rozmawiać z mężem, który nie wykazuje zainteresowania?

Moje pytanie dotyczy męża. Otóż jestem w 20tygodniu ciąży po in-vitro, leczyliśmy sie kilka lat. Mąż od ponad pół roku nie wykazuje zainteresowania mną. Troszczy się o mnie ale widzę, że nie jestem już dla niego obiektem seksualnym. Twierdzi, że boii się o nasze dziecko. Jednak mi nie chodzi o seks a o odrobinę czułości w łóżku i zainteresowania mną jako kobietą. Co robić jak z nim rozmać, boję się, że przyczyna jest gdzie indziej, ponieważ on sam nie chce ode mnie dla siebie żadnych pieszczot.

Witam,
niektórzy mężczyźni mają obawy przed pieszczotami, czułościami czy współżyciem z ciężarną żoną. Zachęcam do otwartej rozmowy z mężem na ten temat. Można mu podsunąc fachowa literaturę, bądź zabrać na wizytę do ginekologa, który rozwieje wątpliwości na temat lęku przed np.uszkodzeniem płodu, wyjaśni, że nie ma takiej mozliwości. Pisze Pani, że leczyliście się kilka lat. Dziecko jest więc wyczekiwane i podejrzewam, że mąż bardzo się o Was niepokoi, nie chce Was skrzywdzić. warto mu wytłumaczyć, że nic nie grozi ani Pani ani dziecku, gdy pozwolicie sobie Państwo na czułości.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

odpowiem dosyć "tendencyjnie" - proszę spróbować zapytać męża, tak jak tu na forum Pani pyta - wprost, z troską i obawą, że Państwa relacja się zmienia. Jeśli zmiana w zachowaniu męża zaszła po zajściu przez Panią w ciążę, tutaj szukałabym przyczyny.
Bywa tak, że mężczyźni w trakcie ciąży partnerki, mają także jakieś swoje obawy, zmienia się ich nastawienie do ciała partnerki , ponieważ czują troskę o dziecko (zwłaszcza jeśli ciąża była tak długo wyczekiwana), nie chcą w żaden sposób zaszkodzić dziecku.
Może dziać się również tak, że nastawienie kobiety w ciąży, także się zmienia. Wzrasta koncentracja na sobie, na własnym ciele, na dziecku. Mąż może nieświadomie obawiać się jakby zepchnięcia na drugi tor. Bo bez wątpienia Pani osoba , ciąża i dziecko, są teraz najważniejsze.
Proszę rozmawiać ze sobą, szczerze, z wyrazem troski o Waszą relację.
Przed Państwem duża zmiana, każdy związek na nowo musi stworzyć pewne nowe zasady, po narodzinach dziecka.
Jest to ważny etap dla Państwa relacji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Dzień dobry,

proszę znaleźć chwilę na spokojną rozmowę z mężem i opowiedzieć mu o swoich uczuciach, lękach i obawach. Nie chodzi o to, aby go oskarżać, czy mieć pretensje, ale o spokojne przedstawienie swoich racji językiem uczuć, np. "jest mi przykro, gdy...", "czuję się smutna, bo..." itd. Pozwoli mu to wczuć się w Pani sytuację. Taka szczerość z Pani strony może też zaowocować większą otwartością ze strony męża.

Pozdrawiam, Natalia Słowik