Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Najprościej porozmawiać o wydarzeniu, miejscu w którym się znajdujecie. Dobrym tematem są też wspólni znajomi. Bardziej szczegółowe pytania o pracę czy hobby radziłabym zostawić na później, aby nie wydawać się zbyt wścibskim.
Najważniejsze to po prostu podejść i zacząć rozmowę.
Pozdrawiam

0
Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,

może Pan się zastanowić o czym chce Pan rozmawiać. Najlepiej poruszyć luźne tematy, np. tradycyjnie o pogodzie :) Może Pan powiedzieć coś miłego na temat wyglądu. Proszę także korzystać z sytuacji w jakiej się Pan znajduje, np. jeśli jest to sklep może Pan spojrzeć czym się interesuje wybranka i to skomplementować. Kobiety, podobnie jak mężczyźni, lubią rozmawiać na luźne tematy, lubią się śmiać i żartować.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0

Dzień dobry!

Nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź na to pytanie.

Nie wiem, niestety, kim Pan jest? Co Pani lubi? Czym zajmuje się Pan na co dzień? Jakie jest Pana hobby? Co ciekawego zdarzyło się w Pana historii życia? Jakie swoje wspomnienia uważa Pan za najciekawsze, którymi lubi się Pan dzielić z innymi ludźmi? W jakim aktualnie jest Pan nastroju? O czym często Pan rozmyśla? Jakie są Pana poglądy na bieżące sprawy? Czy lubi Pan oglądać najnowsze filmy, czytać książki, gazety albo śledzi Pan wydarzenia sportowe? itp. - Z pewnością tego wszystkie chciałaby się dowiedzieć też nowopoznana dziewczyna.

Podobnie - Pan niczego nie wie o niej, a także jest Pan ciekawy i chciałby dowiedzieć się więcej. Każdy człowiek lubi opowiedzieć co nieco na własny temat, lubi zainteresowanie, ciekawość swoją osobą. Na pewno dziewczynie sprawi przyjemność, kiedy zada jej Pan kilka pytań, zainteresuje się jej życiem i poglądami.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Proszę zapytać: "Co jest dla Ciebie ważne w związku?" A następnie, po odpowiedzi zapytać: "Po czym poznasz, że będziesz to otrzymywać?" W ten sposób pozna Pan jej potrzeby i będzie mógł je zaspokoić, dzięki czemu powstanie więź.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Psycholog, terapeuta i coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy