Jak rozmawiać z osobą, która ma myśli samobójcze?

Osoba z którą czauje poinformowała mnie ponownie spróbuje ze sobą skończy.Od dzieczka Brakuje jej miłości i zaintersowania ze strony bliskich. Mowi ze ma dośc cierpienia ze nikt go nie kocha i woli pustkę po smierci niz cierpienie tutaj na ziemi.Jestem jedyną osbą z kóra rozmawia chce mu pomóc lecz nie wiem jak Nie chce rozmawiac o problemach.Nie jestem wstanie w zaden sposób go przegonać zeby tego nie robił.Rozmową odciągam go od tego, lecz na jaki temat znim rozmawiać?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przede wszystkim postaraj się sprawić, aby ta osoba czuła się potrzebna i akceptowana taką, jaka jest. Dawaj jej nadzieję, by zakiełkowała w niej wiara, że jeszcze wszystko może się zmienić.
Pozdrawiam

Najlepsze co można zrobić w takiej sytuacji to wysłać kogoś do fachowca. W takich sytuacjach bardzo ważne jest aby nie dać się wciągnąć w sytuację gdzie pozornie staniesz się "jedyną osobą, która może pomóc". Nie da się pomóc komuś kto nie chce aby mu pomóc. Jest to bardzo smutne, ale tak jest.Jeżeli ta osoba chce aby jej pomóc powinna zgłosić się na psychoterapię, a być może także/albo do psychiatry. Tak więc najlepsze co można dla tej osoby zrobić to powiedzieć jej aby zgłosiła się do psychiatry albo na psychoterapię.
Więcej informacji o mnie: https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/
Pozdrawiam
Jakub Pyka