Jak rozpocząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych po dłuższej niż planowana przerwie?

Witam, od ponad pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus, zażywam je o godzinie 17. Dzisiaj wyjechałam na 5 dni (w domu będę piątego dnia przed 17) i zapomniałam wziąć ze sobą tabletek. Równo a tydzień powinnam dostać miesiączkę, obecnie jestem na trzecim rzędzie tabletek. Przez ostatni tydzień nie współżyłam, więc nie martwię się o ciążę, ale zastanawiam się czy jedyną opcją jest czekanie na krwawienie spowodowane odstawieniem i rozpoczęcie nowego opakowania za miesiąc- jak dostanę miesiączkę czy może jak krwawienie nie nastąpi jest szansa żeby po powrocie kontynuować opakowanie lub rozpocząć nowe?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro był to 3 rząd tabletek, proszę po prostu już zrobić 7 dniową przerwę, po prostu skróci sobie Pani ten cykl. Po 7 dniowej przerwie proszę zażyć pierwszą tabletkę z nowego opakowania. W czasie 5 dniowej wycieczki najpewniej pojawi się krwawienie z odstawienia. Zmieni się dzień "pierwszy" nowego opakowania, ale nie jest to powód do niepokoju.