Jak rozpocząć zdrowe odchudzanie?

Mam 12 lat i 153 cm wzrostu, ważę 52 kilo. Próbuję schudnąć, ale nigdy mi się to nie udaje. Zawsze muszę coś spaprać. Czytałam na internecie, że powinnam ważyć od 25 do 45 kg. Myślę, że to jakieś kłamstwa. Czy powinnam polubić siebie, czy się odchudzić? I jak coś, jak zacząć się odchudzać?

Witam!

Twoje BMI wynosi 22,22. Na siatce centylowej oznacza to równo granicę 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę. Jesteś na skraju tej linii. Może to wynikać np. z ciężkiej budowy ciała, czy większego umięśnienia - niekoniecznie ze zbyt dużej zawartości tkanki tłuszczowej. Wystarczy, że wyeliminujesz z diety fast foody i słodycze oraz kolorowe napoje gazowane. Poza tym przeznaczaj codziennie 30 minut na aktywność fizyczną.

Pozdrawiam

PS ZDECYDOWANIE POWINNAŚ SIEBIE POLUBIĆ :)