Jak rozpoznać ból wewnątrz ucha?

Jak rozpoznać ból wewnątrz ucha? Od pół roku mam ból w okolicy prawego ucha. Przeszywający ból występuje wyłącznie po naciśnięciu prostopadle palcem w miejscu występowania przeciwskrawka i narasta wraz ze zwiększaniem siły ucisku. Czasami odczuwam delikatne dzwonienie lub szumienie w uchu. Ból ustępuje po zwolnieniu ucisku palcem. Laryngolog wykluczył problemy z uchem. Podczas poruszania żuchwą nie występują żadne bóle. Prawdopodobny problem neurologiczny. Odczuwam również bóle w okolicy szyi, lekkie kucie w prawym oku i czasami mrowienie z tyłu głowy. Większość objawów dotyczy prawej strony. Co może być powodem tego bólu (ucisku na nerw?)

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest to raczej nic niepokojącego. Może pan skonsultować się z lekarzem neurologiem. Trudno tylko na podstawie pana opisu i bez badania określić jakiego rodzaju i o jakim nasileniu są to bóle.