Jak rozpoznać uzależnienie od benzodiazepiny?

Witam! cierpie na zespół jelita drażliwego. probowalem juz wszystkich specyfików gastrologicznych, ale z lekarzem doszliśmy do wniosku, ze jest to tylko i wyłącznie objaw somatyczny. wszystkie objawy ustępują po leku uspokajającym Sedam 6, niestety tolerancja na ten lek bardzo mi wzrosła, zeby zaczął działać musze juz brać 7tabletek . lek ten biore od pol roku co miesiąc przez jeden tydziń. obecnie zmieniłem psychiatrę, który przepisał mi afobam 1mg, który biore juz od ponad miesiąca. czy możliwy jest fakt, ze jestem juz uzależniony od benzodiazepiny? dodam tylko, ze cierpię na zaburzenie depresyjno- lekowe, a moja waga to 95 kb. bede bardzo wdzięczny z odpowiedz.

Witam,
obecnie uważamy, że BDZ (benzodiazepiny) mogą być stosowanie jedynie przez 1 msc., (przy codziennym stosowaniu). Przy nie codziennym stosowaniu nie mamy określonym norm czasowych. Jednak fakt stosowania aż 7 tabl. jest dość niepokojący. BDZ mają wiele działań niepożądanych np. upośledzają pamięć. Jest Pan młodym meżczyzną sugerowałabym powolne odstawiane BDZ i/lub połączenie z innymi lekami np. z grupy SSRI. Pozdrawiam.