Jak rozróżnić grypę żołądową od zatrucia?

Witam, mam pytanie odnośnie rozróżnienia "grypy żołądkowej" od zatrucia.Czeka mnie ważny wyjazd,tymczasem mój tata miał dziś ból brzucha, raz wymiotował po Smecie miał jednorazową biegunkę. Bez gorączki,czuł się dobrze-bez osłabienia.Jest po zawale, lekarka stwierdziła zatrucie/niestrawność-zjadł niepewną wędlinę.Ale w rodzinie współpracownika taty wystąpiła grypa żołądkowa-tydzień temu. I teraz się boję jechać-dopadnie mnie, czy wierzyć,że to zatrucie? Lekarz może odróżnić te choroby?

Witam odróżnienie na podstawie samych tylko objawów jest trudne. Tak na prawde wywiad środowiskowy (inne chorujące osoby) i prawdopodobieństwo spożycia "podejrzanych" produktów pozwalają zróżnicować choroby. Mówiąc szczerze jeśli infekcja u współpracownika miała miejsce tydzień temu skłaniałbym się raczej do zatrucia