Jak rozstać się z dziewczyną, która ma depresję?

Jestem z dziewczyną od ponad dwóch lat. Bywało różnie, raz lepiej raz gorzej. Od jakiegoś czasu układa nam się i o wiele mniej się kłócimy. Problem polega na tym, że ona jest z rozbitego domu, ojciec ją zostawił gdy była mała, a matka, jakby to ująć, jest walnięta i gnębi ją psychicznie. Wcześniej wielokrotnie chciałem się z nią rozstać, bo była chorobliwie zazdrosna. Sprawdzała mnie, robiła mi awantury, bo jej nie powiedziałem, że wychodzę na chwilę do kolegi itp. Gdy chciałem się rozstać ona wpadała w histerię i mówiła, że nie mogę tego zrobić, bo jestem dla niej wszystkim i nie poradzi sobie beze mnie w domu z psychiczną matką, która ją gnębi i z którą musi mieszkać. Zawsze ulegałem. Żeby tego było mało, ostatnio zachorowała na depresję, zaczęła chodzić do psychologa. We mnie już dawno coś wygasło i nie chcę już z nią być, a tylko ją okłamuję… Jak mam się z nią rozstać pomimo jej sytuacji w domu, tego że ma depresję i za bardzo mnie kocha? Mam przeczekać jej depresję? Dodam, że pomimo tego, że we mnie uczucia do niej już wygasły, to nadal chciałbym aby ona mogła być szczęśliwa.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Proponowałabym, aby porozmawiał Pan z dziewczyną na temat rozstania. Być może rozwiązaniem byłoby mieszkanie razem przez jakiś czas, aby dziewczyna wzmocniła się poprzez terapię. Możecie również razem uczęszczać na terapię, aby się rozstać - Pan bez poczucia winy, ona bez żalu, etc.
Przed podjęciem decyzji proszę się jednak zastanowić, czy wpływ terapii i wypracowanie pewnych zmian u partnerki nie spowoduje, że chciałby Pan jednak stworzyć z nią związek. Być może jest Pan teraz zmęczony jej podejściem do Pana, zazdrością itp. Jeżeli jednak odpowie Pan sobie na pytanie i nadal będzie chciał się Pan z nią rozstać to proponuję, abyście spokojnie porozmawiali, wytłumaczyli dlaczego rozstanie będzie dobre dla każdej ze stron.
Trudno jest przez Internet, nie widząc stanu partnerki doradzić cokolwiek. Myślę, że wspólna wizyta u psychologa powinna Państwu pomóc.
Pozdrawiam