Jak rozumieć moje wyniki usg?
Witam . mam 50 lat robiłem usg wyniki : Gruczoł krokowy powiększony o objętości ok. 50ml. Wynik PSA całkowitego : 11.740ng/ml Jestem zarejestrowany do urologa za tydzień na wizytę. Nie mam żadnych dolegliwości. Usg zrobione z powodu kamieni w woreczku żółciowym. PSA robione po raz pierwszy, Proszę o interpretację wyniku i poradę co robić dalej. Dziękuję za odpowiedź. Radek.

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie, wynik może sugerować łagodny przerost prostaty- w tym przypadku PSA również wzrasta