Jak rozumieć swój wynik biopsji prostaty?

Proszę o interpretację badania histopatologicznego biopsja prostaty Płat prawu 5 biopatow do 1 cm Płat lewy 3 biopatow do 1 cm Rozpoznanie histopatologiczne Stercz 1912397 - 1912399 płat prawu hyperpasia nodularis. 19122400 - 19122401 płat lewy hyperpasia nodularis Mężczyzna 73 lata

Tłumaczenie rozpoznania: Przerost guzkowy. Łagodny przerost gruczołu krokowego wymaga leczenia, jeżeli występują objawy. Proponuję udać się do lekarza, który zlecił badanie. Pozdrawiam.