Jak rozumieć swój wynik przeciwciał?

Witam.Kobieta 61 lat.Od 27.11 do 4.12 przebywałam w szpitalu i otrzymywałam 8 dni antybiotyk Biotraxon.Znalazłam się tam z powodu wys.temp.40 st.i powiększone węzły chłonne szyi,głowy.Ponadto bóle nóg i lekki swędzący kaszel.Po wyjściu ze szpitala kaszel zaczął się nasilać,ból gardła.Osłuchowo czysto,ale RTG wykazało zagęszczenia w dolnym biegunie wnęki prawej.Pulmonolog przepisał Alvesco wziewy.Niestety nie wiele też pomogło,teraz doszedł silny katar. Ponieważ w przeszłości byłam zarażona mycoplasmą pneumoniae zrobiłam prywatnie badanie przeciwciał.: IgG 43 RU/ml, IgM 1,33(dodatni). Proszę o analizę wyników,czy to świeże zakażenie czy nałożyły inne wirusy.Z tego co wiem to przy mycoplasmie nie ma kataru.Nie wiem,czy konieczny jest kolejny antybiotyk.Dziękuję za odp.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten wynik świadczyć może o świeżym zakażeniu. Musi jednak być interpretowany wraz z innymi badaniami oraz stanem klinicznym. Proszę skonsultować się z pulmonolgiem celem ustalenia dalszego leczenia.