Jak rozumieć ta tabelę wymienników węglowodanów?

Dzień Dobry, jestem w 29 tyg ciąży. stwierdzono u mnie cukrzycę ciazowa. Otrzymałam dziś tabelę wymienników węglowodanów. Chciałabym zapytać jak rozumieć pozycję tabeli. Np. Chleb orkiszowy Ilość gramów równa A ww 20 a wielkość porcji która mogę zjeść to jedna kromka o grubości 1 cm. Czy to znaczy że kromka powinna ważyć 20 gram? czy mam skupić się na tym że to ma być jedna. z ciekawości zwazylam kromke i waży 37 g.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Tak. Oznacza to że ta wartość wymiennika odpowiada 20 gram produktu.