Jak rozumieć taki wynik badania czynnika RF?

Dzień dobry, jestem kobietą w wieku 26 lat, mam pytanie odnośnie wyników badań z krwi-wyszedł dodatni odczyn Waler-Roose, natomiast czynnik RF ilościowo w badaniu wyszedł w normie-tj. 10. Panel ANA1 i ANA2 również w normie. Czy może to świadczyć o chorobie reumatycznej? W rodzinie występują choroby z autoagresji, choroba Crohna-Leśniowskiego oraz łuszczyca.

Witam,

wyniki należy z konsultować z lekarzem prowadzącym który zlecił badanie diagnostyczne.

Odczyn może być podwyższony w wielu chorobach reumatoidalny w chorobach niereumatycznych oraz występuje u ludzi zdrowych dla tego wskazana wizyta stacjonarna celem wykonania badania podmiotowego oraz przedmiotowego po którym lekarz oceni wynik i stan kliniczny i wypowie się na temat wyniku.

Pozdrawiam