Jak rozumieć taki wynik badania histopatologicznego po zabiegu łyżeczkowania?

Witam. Przeszłam zabieg łyżeczkowania, gdyż nie pojawiło się serduszko. Był tylko pęcherzyk żółtkowy. Po odebraniu wyniku badania histopatologicznego ujrzałam zapis: "Residua decidue et villi. Necrosis focalis. Mola hydatitosa III. Degeneratio villorum. Inflammatio chronica activa medicori gradus." Wynik odebrałam w szpitalu, a spotkany na korytarzu lekarz powiedział tylko, że to "zaśniad groniasty", że mam się nie martwić i udać do lekarza prowadzącego, u którego wizyta za miesiąc (!). Na własną rękę (miesiąc po zabiegu) zrobiłam sobie badanie poziomu betaHCG, wyszło 5 mIU/ml. Wcześniej nie miałam wykonywanego tego badania. Jak ma to wszystko rozumieć? Jak rozumieć wynik badania histopatologicznego? Co oznacza "III" przy zapisie "Mola hydatitosa" ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mola hydatidosa oznacza zaśniad groniasty. Proszę skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.