Jak rozumieć taki wynik po usunięciu lewego płata tarczycy?

Witam, jestem po operacji (sierpień) i usunięciu lewego płata tarczycy, w którym podejrzewano zmiany nowotworowe. Wynik histopatologiczny jest następujący: WYNIK KOŃCOWY: Miejsce pobrania: gruczoł tarczowy płat lewy Rozpoznanie ze skierowania: Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze gruczołów wydzielania zewnętrznego Rozpoznanie: Lokalizacja A Guzek rozrostowy o wymiarach 0,9x,0,8x0,7cm z przylegającym do niego guzkiem koloidowym, w obrębie guzków widoczne są ślady po bipsji cienkoigłowej, guzkom towarzyszy przewlekły odczyn zapalny i cechy metaplazji oksyfilnej. Rozpoznanie: Lokalizacja: B,C,D Cechy przewlekłegozapalenia, metaplazja oksyfilna, drobne guzki koloidowe i włóknienie Opis makroskopowy: Lewy płat tarczycy z cieśnią(górny bieg oznaczono ligaturą)-pobrano materiał Płat tarczycy o wymiarach 3x2,5x2 cm. W bieguniegórny słabowyodrebniajacy się beżowy guzek o wymiarach 0,9x0,8x0,7cm Pozostały miąższ tarczycy z białawymi naciekami zapalnymi, bez zmian ogniskowych A-guzek B-biegun górny C-część środkowa D-biegun dolny Martwi mnie szczególnie to sformułowanie: cechy metaplazji oksyfilnej. Bede wdzięczna za interpretację i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Witam.
Przedstawiony przez Panią wynik wskazuje, że w wyciętym materiale nie znaleziono ognisk nowotworu złośliwego. Jednakże obecność metaplazji oksyfilnej może zwiększać ryzyko wystąpienia raka w zachowanej części gruczołu. Proponuję więc wizytę u Endokrynologa celem omówienia dalszego postępowania.
Serdecznie pozdrawiam