Jak rozumieć te wyniki badań 15-latki?

Proszę o interpretacje wyników krwii 15letnoej dziewczyny(171cm i 66 kg). Od ponad roku zmaga się z anemia,która była ustabilizowana pół roku tenu. Znowu pojawiło się krwawienie z nosa,więc udała się na krew. Wyniki są w normach, oprócz podwyższonego żelaza 46,6 (norma 7,7-32,9) i obniżonych erytrocytów -4,49 (norma 4,49-6) I to mnie martwi najbardziej. HB, hk ,mch,mchc,mcv,k,leukocyty,hs,glu itp w normie. Tylko te dwa wyniki są niepokojące. Lekarz stwierdził,że anemii nie ma,a krwawienia z nosa są z innego powodu, np dojrzewanie. Proszę powiedzieć, jakie jeszcze dodatkowe badania zrobić? Ferrytyna nie była badana. Boję się,żeby nie była to białaczka.
KOBIETA, 38 LAT 2 miesiące temu

Resuscytacja dziecka

Witam,nic nie stoi na przeszkodzi aby poprosić innego lekarza o drugą opinię o stanie zdrowia Pani córki lekarz oceni wyniki oraz objawy kliniczne i zleci dodatkową diagnostykę jeśli uzna, że są do tego powody.

Można jeszcze podejść do laryngologa aby ocenił przyczynę krwawienia z nosa czy ma to związek z nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty