Jak rozumieć te wyniki badań 15-latki?

Proszę o interpretacje wyników krwii 15letnoej dziewczyny(171cm i 66 kg). Od ponad roku zmaga się z anemia,która była ustabilizowana pół roku tenu. Znowu pojawiło się krwawienie z nosa,więc udała się na krew. Wyniki są w normach, oprócz podwyższonego żelaza 46,6 (norma 7,7-32,9) i obniżonych erytrocytów -4,49 (norma 4,49-6) I to mnie martwi najbardziej. HB, hk ,mch,mchc,mcv,k,leukocyty,hs,glu itp w normie. Tylko te dwa wyniki są niepokojące. Lekarz stwierdził,że anemii nie ma,a krwawienia z nosa są z innego powodu, np dojrzewanie. Proszę powiedzieć, jakie jeszcze dodatkowe badania zrobić? Ferrytyna nie była badana. Boję się,żeby nie była to białaczka.

Witam,

nic nie stoi na przeszkodzi aby poprosić innego lekarza o drugą opinię o stanie zdrowia Pani córki lekarz oceni wyniki oraz objawy kliniczne i zleci dodatkową diagnostykę jeśli uzna, że są do tego powody.

Można jeszcze podejść do laryngologa aby ocenił przyczynę krwawienia z nosa czy ma to związek z nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych.

Pozdrawiam