Jak rozumieć ten opis badania wzroku u 28-latki?

Witam jak zinterpretować badanie okulistyczne: Vod=1,0f s.c, 1,0cc -0,5 Dsph Snod=0,5 s.c Vos=1,0 s.c Snos=0,5 s.c Tod=12,5 mmHg Tos=18,0 mmHg Z góry dziękuję

Witam,

w badaniu okulistycznym podano ostrość wzroku i wartość korekcji.

Ostrość wzroku oka prawego prawie pełna - 1,0 (f) bez korekcji,

najlepsza ostrość oka prawego 1,0 (100% ) gdy dodatkowo jest dodane szkło okularowe minusowe połówka (-0,5 )

ostrość wzroku oka lewego jest 1,0 (100%) bez żadnej korekcji

ostrość wzroku do bliży obu czyli do czytania jest 100!% bez korekcji

(oznaczanie 0,5sc)

litera T to Tonus czyli ciśnienie śródgałkowe= ciśnienie w gałce ocznej=ciśnienie sródoczne.

W obu oczach jest prawidłowe odpowiednio w oku prawym wynosi 12,5 w oku lewym 18 mmHg. Ciśnienie w oczach prawidłowe u młodych osób jest do 21 mmhg . Jeżeli ciśnienie byłoby podwyższone w kilkakrotnych badaniach należałoby rozważyć diagnostykę w kierunku jaskry.