Jak rozumieć ten wynik MR nadgarstka?
Witam. Po skręconym nadgarstku w pracy ból nie ustępował, więc po 4 miesiącach lekarz ortopeda zalecił rezonans magnetyczny. Wszystko jest w porządku, z wyjątkiem jednego punktu: Ujemny wariant łokciowy. Co to oznacza?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam,
ujemny wariant łokciowy - ustawienie kości łokciowej w stosunku do promieniowej w nadgarstku.
Wskazana konsultacja z opisem i z płytką badania RM do lekarza ortopedy który zlecił badanie obrazowe. Lekarz zapozna się z płytką badania i oceni z objawami klinicznymi.
Pozdrawiam